• NASZA HISTORIA

    Na podstawie uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30.06.2015 r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie od dnia 01.09.2015 r. jesteśmy samodzielną jednostką organizacyjną pomocy społecznej dla 20 osób upośledzonych umysłowo.

    CZYTAJ WIĘCEJ
  • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

    Jeśli chcesz się ubiegać o skierowanie na pobyt dzienny do Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie zajrzyj do naszego działu "Jak do nas dołączyć?" Podpowiemy jak się przygotować do wizyty w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gościnie przy ul. IV Dywizji WP 66.

    CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

Dnia 11 sierpnia zaprosiliśmy do naszego Ośrodka mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gościnie. Dla naszych gości przygotowaliśmy poczęstunek, podczas którego każdy dokonał swojej autoprezentacji abyśmy mogli się bliżej poznać. Chętni zaprezentowali swoje zdolności artystyczne, nie odbyło się też bez wspólnych śpiewów. Spotkanie zakończyły rozgrywki na kręgielni w Gościńskim Centrum Sportu ''OLIMP''. Dziękujemy za mile spędzony czas!

Na początku sierpnia dostaliśmy zaproszenie na piknik terapeutyczny dla osób niepełnosprawnych do Ośrodka Jazdy Konnej ''Michalski'' w Budzistowie. Podczas pikniku wspólnie z podopiecznymi ''Okruszka'' piekliśmy kiełbaski przy ognisku, łowiliśmy ryby, jeździliśmy konno. Dodatkową atrakcją była muzyka na żywo, przy której wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy. Wszyscy byliśmy bardzo zachwyceni.

Święta Wielkanocne tuż, tuż, dlatego robimy Palmy Wielkanocne. Wyrabiamy kwiaty, farbujemy trawy i przynosimy bukszpan. Chętnych zapraszamy do zakupów. Ceny nie są wygórowane.

W dniu 21 marca br. pożegnaliśmy Panią Zimę. Nasze Marzanny spłonęły, mimo że były naprawdę piękne! Oświadczamy, że Pani Wiosna naprawdę nadeszła!

W czasie ferii mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w Ośrodku skrzypaczkę Julię Stasiewicz, uczennicę klasy IVa ZS w Gościnie. Julia, prywatnie córka Pani Kierownik GOPS-u mgr Anny Stasiewicz wykonała dla nas wspaniały koncert skrzypcowy. Byliśmy urzeczeni jej muzyką. Julio! Bardzo Ci dziękujemy za możliwość przeżycia wzruszających doznań i życzymy Ci wspaniałej kariery.