• NASZA HISTORIA

    Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

    ... czytaj dalej
  • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

    Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

    ... czytaj dalej

16.12.2019 r. w Domu Kultury w Gościnie odbyło się spotkanie opłatkowe, którego gospodarzami byli Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościnie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk".

 

W tym uroczystym dniu byli z nami Zastępca Burmistrza - Pan Łukasz Rybarkiewicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej - Pani Barbara Koleśnikow, Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja - Pani Halina Schulz-Tkacz, Pani Małgorzata Sękalska - Przewodnicząca CARITAS, Pani Aneta Walczak - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gościnie, Przedstawiciele Stowarzyszenia "Przyjaciele dla Regionu", Państwo Agnieszka i Leszek Ratajczak, uczestnicy Klubu Seniora "Złoty Wiek", pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie oraz pozostali zaproszeni goście. Na stołach oprócz tradycyjnych potraw wigilijnych gościły słodkie wypieki przygotowane przez uczestników w ramach treningów kulinarnych. Nie zabrakło aromatycznych pierników z przyprawą korzenną, serowców oraz miodownika, jednym słowem było bardzo smakowicie. Salę zdobiły stroiki i ozdoby wykonane przez podopiecznych "Promyka" na zajęciach plastyczno - technicznych. Do wykonania ozdób w tym roku wykorzystano dary natury, a wewnątrz stroików znajdowały się aromatyczne świece żelowe wykonane przez uczestników na zajęciach technicznych.

Uczestnicy "Promyka" jak co roku zaprezentowali gościom Przedstawienie Jasełkowe, przygotowywane na zajęciach z zakresu teatroterapii i zaprosili na wspólne kolędowanie. Pani Urszula Ejankowska oraz Pan Ryszard Wiglusz świetnie zaprezentowali się w roli Maryi i Józefa. Uroczyste spotkanie umilił nam występ artystyczny Julii Stasiewicz oraz Zofii Koziak. Ten szczególny czas wzbogacili też uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja, którzy również zaprezentowali występ artystyczny. Na tegorocznym spotkaniu nie zabrakło świątecznych życzeń i wielu wzruszeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Anna Kożuchowska - Salawa

Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe