• NASZA HISTORIA

    Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

    ... czytaj dalej
  • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

    Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

    ... czytaj dalej

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tego dnia spożywamy ogromne ilości tłustych i kalorycznych słodkości. Uczestnicy ŚDS "Promyk" postanowili w pierwszej kolejności zapoznać się z genezą powstania "tłustego czwartku" oraz obchodami święta w różnych regionach Polski i na świecie. Następnie postanowili, że przygotują wspaniały poczęstunek.

 

Własnoręcznie wyrobili ciasto na pączki i chrusty, które później usmażyli w pracowni kulinarnej. Nie zabrakło także tradycyjnej "róży karnawałowej", która została przygotowana na lokalny konkurs "Zapusty w obrzędach polskich". Nie pozostało więc nic innego, jak tylko podzielić się tym "dobrem" z innymi. Podopieczni poczęstowali słodkościami pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz … Pana Burmistrza.

Zapach pączków i chrustów długo unosił się w całym ośrodku, a uczestnicy byli szczęśliwi, że podtrzymali tłustoczwartkową tradycję.

Monika Kotynia

Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek