• JUBILEUSZ

  W tym roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" obchodzili jubileusz 17-lecia powstania Domu. Z tej okazji w "Promyku" odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem "Zostań aktorem życia".

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

6 marca 2020 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" pojechali na wycieczkę do Słupska. Miasto posiada ciekawą ofertę turystyczną, pokazującą historię regionu. W pierwszej kolejności podopieczni zwiedzili Basztę Czarownic, która należy do najstarszych zabytków architektonicznych Słupska i jednocześnie jest jednym z trzech obiektów wystawienniczych, należących do Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

 

W baszcie uczestnicy zwiedzili wystawę zbiorową pt. "Z peryferii". Szlakiem sztuki współczesnej podopieczni udali się do Galerii Kameralnej, gdzie mieli okazję zobaczyć prace Weroniki Teplickiej. Wystawa "Opowieści o codzienności. Między latem i latem" zrobiła na nich duże wrażenie. Kolejnym punktem harmonogramu wycieczki była wizyta w Teatrze Nowym, w którym uczestnicy świętując obchody Międzynarodowego Dnia Teatru obejrzeli spektakl "Doktor Dollitle i Przyjaciele". Wyjazd do Słupska zakończono obiadem w najstarszej polskiej pizzerii, mieszczącej się przy barze mlecznym "Poranek", gdzie uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję spróbowania oryginalnej pizzy, przygotowanej według niezmienionej od 40 lat receptury.

Monika Kotynia