• JUBILEUSZ

  W tym roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" obchodzili jubileusz 17-lecia powstania Domu. Z tej okazji w "Promyku" odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem "Zostań aktorem życia".

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

"W zdrowym ciele zdrowy duch" - to sentencja znana chyba wszystkim. Dlatego też w ŚDS "Promyk" dbamy o to, aby pielęgnować nie tylko duszę, kształtować umiejętności dydaktyczne, interpersonalne, zdrowie psychiczne ale też dbamy o nasze zdrowie fizyczne i kondycję ruchową.

 

W ramach planu pracy udaliśmy się na Zieloną Skarpę aby przeprowadzić zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu. Świetnie posłużyły nam do tego Kijki Nordic Walking i skoczna dyskotekowa muzyka, która rozbrzmiewała z głośnika. Przy okazji udało się poprawić nastrój i rozweselić kilku uczestników, którzy początkowo do zajęć fizycznych podchodzili sceptycznie.

Zajęcia ruchowo-taneczne z Kijami Nordic Walking

Choreoterapia na Zielonej Skarpie

Rekreacja na świeżym powietrzu

Rekreacja na świeżym powietrzu

Choreoterapia na Zielonej Skarpie