• JUBILEUSZ

  W tym roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" obchodzili jubileusz 17-lecia powstania Domu. Z tej okazji w "Promyku" odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem "Zostań aktorem życia".

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

16.09.2020 r. kadra i uczestnicy "Promyka" udali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rekreacji Mandragora koło Trzebiatowa. To magiczne miejsce pełne pozytywnej energii zachwyciło nas wszystkich. Uczesstnicy ŚDS "Promyk", którzy są miłośnikami natury, magii i historii odnaleźli tu swoją przestrzeń. Podczas pobytu w Mandragorze mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach terapeutycznych i przyrodniczych z zakresu hortikuloterapii, geoterapii oraz dendroterapii.

 

Tego dnia w magicznych ogrodach Mandragory pokonaliśmy ścieżkę zmysłów, zapoznaliśmy się z celtyckim horoskopem drzew, zwiedziliśmy naturalną motylarnię wiewiórkarium, odwiedziliśmy chatę Czarownicy, Tajemnicze Uroczysko, poznaliśmy Miejsca Słowiańskiego Kultu oraz weszliśmy do Piramidy Energetycznej. Przeżyliśmy też ciekawą przygodę w lasach Mandragory, w których to oprócz grzybobrania szukaliśmy skarbów i rozwiązań mrocznych zagadek. Na pokrzepienie organizatorzy rozpalili ognisko w uroczym zakątku Mandragory i piekliśmy kiełbaski.

Podczas wizyty w Mandragorze mogliśmy oderwać się od codziennego zgiełku, poczuć pozytywną energię miejsc owianych tajemnicą oraz przeżyć niezapomniane warsztaty terapeutyczne i przyrodnicze. Tą przygodę z pewnością zapamiętamy bardzo długo.

Dziękujemy Burmistrzowi - Panu Marianowi Sieradzkiemu za tak wspaniały prezent!

Anna Kożuchowska- Salawa

Magiczny las Mandragory pełen zagadek

Podczas geoterapii w Mandragorze

Uczestnicy "Promyka" w piramidzie energetycznej

Relaks w Ogrodach Mandragory

Mandragora i Uczestnicy i Pracownicy "Promyka" - przed wejściem