• JUBILEUSZ

  W tym roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" obchodzili jubileusz 17-lecia powstania Domu. Z tej okazji w "Promyku" odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem "Zostań aktorem życia".

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

Pomimo trwającej pandemii uczestnicy "Promyka" mogą liczyć na wsparcie terapeutyczne kadry ŚDS "Promyk" w Gościnie. Pozbawiono nas możliwości korzystania z terapii stacjonarnej w ośrodku ale pozostał wachlarz możliwości, dzięki któremu możemy kontynuować terapię w sposób bezpieczny.

 

Systematycznie dosyłamy naszym podopiecznym materiały terapeutyczne, zgodne z preferencjami, możliwościami i upodobaniami uczestników.

W kopertach zawierających materiały do terapii znajdują się krzyżówki, rebusy, zagadki do zajęć dydaktycznych oraz do szlifowania umiejętności z zakresu treningu funkcji poznawczych. Mandale, kolorowanki, kolorowe bibuły i elementy dekoratorskie do produkowania biżuterii wzbogacą pracę z zakresu arteterapii. Artykuły, gazetki i ciekawostki medialne o ulubionej tematyce pozwolą rozwijać umiejętności z zakresu biblioterapii i teatroterapii. Z kolei włóczki, druty, kanwy i muliny pozwolą szlifować umiejętności manualne naszych artystów.

Materiały terapeutyczne dla uczestników "Promyka"- dostosowane do możliwości i preferencji podopiecznych