Ułatwienia dostępu

 • 19-LECIE

  Ostatnio świętowaliśmy 19-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie.

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

W dniu 10.09.2020 r. świętowaliśmy 16-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie. W tym roku z uwagi na bezpieczeństwo uroczystość zorganizowano na terenach zielonych przy Gościńskim Centrum Sportu OLIMP w Gościnie.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Burmistrza Pan Łukasz Rybarkiewicz, Sekretarz Gminy Pani Teresa Bleczyc, Skarbnik Gminy Pani Barbara Strulak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Koleśnikow, Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Rataja Pani Halina Schulz-Tkacz, Dyrektor GOPS w Gościnie Pani Anna Stasiewicz, Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia "Przyjaciele dla Regionu". Byli z nami również strażacy z OSP Gościno, OSP Robuń, OSP Wartkowo oraz uczniowie z klas mundurowych z Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie.

Tegoroczny Jubileusz pod hasłem "W zgodzie z naturą" zorganizowaliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Sportowo-Strzeleckim VIS Gościno. Uczestnicy "Promyka" zaprezentowali gościom występ artystyczny oraz zadbali o oprawę organizacyjną imprezy. Powitano gości słowami:

Witamy serdecznie wszystkich wspaniałych gości
Kto dzisiaj nie przyszedł niechaj zazdrości
Dziś ŚDS "Promyk" świętuje swe 16. urodziny
Tak serio i nie są to wcale kpiny
Stowarzyszenie "VIS Gościno" jest dzisiaj z nami
Przybyli ze strzelnicą i są współorganizatorami
Jesteśmy świadomi, że epidemia wciąż się wokół nas mości
Dlatego zadbaliśmy o ochronę i bezpieczeństwo naszych gości
My, uczestnicy "Promyka" - przecież nas dobrze znacie
jesteśmy skromni, wspaniali i wyjątkowi
Są wśród nas stali bywalcy ale też pojawiają się nowi
Bo w naszym "Promyku" drzwi i serca otwarte są dla każdego
Każdy jest przyjacielem, koleżanką i kolegą
Świętujemy nasz 16. jubileusz na łonie natury, to dzień sportowy
Dziś Sprawdzimy kto ma celne oko i będzie też test sprawnościowy
Będziemy świętować i tortem się delektować
A ponieważ będzie to dzień aktywny szalenie
Po zawodach Zapraszamy na kiełbaski z grilla- tak na pokrzepienie
No dobrze dość już tego gadania!!!
Zapraszamy do świętowania!!!

Członkowie Stowarzyszenia VIS Gościno zadbali o to, aby podczas tej wyjątkowej dla nas uroczystości nie zabrakło atrakcji i emocji. Goście mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas gier i zabaw sprawnościowych m.in. strzelania z wiatrówek do celu, czy napełniania zbiorników wodnych na czas za pomocą hydronetki. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Zalewskiego oraz strażaków z OSP Gościno, OSP Wartkowo oraz OSP Robuń, którzy zaprezentowali możliwości techniczne oraz wyposażenie wozów strażackich, będących na wyposażeniu naszej gminy poznaliśmy pracę strażaków od podszewki. Jesteśmy pełni podziwu i sympatii dla naszych mundurowych. To była świetna lekcja dla nas wszystkich.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować naszym Współorganizatorom - Stowarzyszeniu VIS Gościno za kreatywne pomysły i zaangażowanie, Dziękujemy Gościom za przybycie i wspaniałe prezenty, Pedagogom i Uczniom klas mundurowych z zaprzyjaźnionego "Rataja"za to, że dbali o bezpieczeństwo podczas imprezy!

Z okazji 16-lecia powstania ŚDS "Promyk" w Gościnie pragnę złożyć Uczestnikom życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha, obyście zawsze byli uśmiechnięci, radośni, pełni optymizmu i wiary w lepsze jutro. Jesteście wspaniali, niezastąpieni i wyjątkowi! Pracownikom dziękuję za trud, zaangażowanie i wielkie serca, które oddajecie podopiecznym każdego dnia. Wspólnie tworzymy DOM, którego drzwi zawsze stoją otworem dla tych, którzy szukają schronienia.

Anna Kożuchowska- Salawa

Zaproszenia na Jubileusz przygotowane w ramach zajęć plastycznych

Tort Jubileuszowy ŚDS "Promyk" w Gościnie

Upominek dla Uczestników - Fotografia -Kadra i Uczestnicy ŚDS "Promyk" w Gościnie

Upominki dla Gości przygotowane przez Uczestników podczas zajęć plastycznych

"Strzelamy do celu"

Rozstrzygnięcie konkursu - strzelnica pneumatyczna

Napełnianie zbiornika wodnego hydronetką