Ułatwienia dostępu

 • 19-LECIE

  Ostatnio świętowaliśmy 19-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie.

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

Pomimo trwającej pandemii uczestnicy "Promyka" mogą liczyć na wsparcie terapeutyczne kadry ŚDS "Promyk" w Gościnie. Pozbawiono nas możliwości korzystania z terapii stacjonarnej w ośrodku ale pozostał wachlarz możliwości, dzięki któremu możemy kontynuować terapię w sposób bezpieczny. Systematycznie dosyłamy naszym podopiecznym materiały terapeutyczne, zgodne z preferencjami, możliwościami i upodobaniami uczestników.

 

W kopertach zawierających materiały do terapii znajdują się krzyżówki, rebusy, zagadki do zajęć dydaktycznych oraz do szlifowania umiejętności z zakresu treningu funkcji poznawczych. Mandale, kolorowanki, kolorowe bibuły i elementy dekoratorskie do produkowania biżuterii wzbogacą pracę z zakresu arteterapii. Artykuły, gazetki i ciekawostki medialne o ulubionej tematyce pozwolą rozwijać umiejętności z zakresu biblioterapii i teatroterapii. Z kolei włóczki, druty, kanwy i muliny pozwolą szlifować umiejętności manualne naszych artystów. Wśród dosyłanej uczestnikom korespondencji znalazły się też ciekawe przepisy kulinarne, czasopisma oraz propozycje zajęć do terapii ruchowej oraz treningu umiejętności spędzania wolnego czasu. Pozostajemy w stałym kontakcie telefonicznym z naszymi uczestnikami i wiemy, że korespondencja z ŚDS jest jedną z najbardziej oczekiwanych. Nasi podopieczni intensywnie pracują, w każdej kopercie znalazł się wierszyk motywujący do pracy:

"Chociaż nie ma Cię w Promyku
My o Tobie pamiętamy
Szereg zadań wysyłamy
Bez wymówek, narzekania
Rozwiąż dane Ci zadania
Dobrze już Was wszystkich znamy
I pakiety dosyłamy
Coś dla oka, coś do pracy
Do czytania, wyszywania
Łamigłówki i zadania
Ćwiczcie umysł, plećcie kanwy i krzyżówki rozwiązujcie
Dla Was kredki i mandale
Ćwiczcie dłonie i malujcie
A kto może i potrafi zrobić zdjęcie swojej pracy
To uwiecznić ją należy
Chcemy fotki te zobaczyć"

Anna Kożuchowska - Salawa

Materiały terapeutyczne dla uczestników "Promyka"- dostosowane do możliwości i preferencji podopiecznych

Materiały terapeutyczne dla uczestników "Promyka"- dostosowane do możliwości i preferencji podopiecznych

Pani Ania - Instruktor terapii opracowuje materiały do zajęć dydaktycznych dla podopiecznych "Promyka"