Ułatwienia dostępu

 • 19-LECIE

  Ostatnio świętowaliśmy 19-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie.

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

Majowe święta Narodowe w Promyku - pamiętamy, bo "Tradycja to źródło naszej siły…"

02 maja w "Promyku" omawialiśmy tematy związane z majowymi świętami narodowymi tj. Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz Święto Konstytucji. To tematy ważne dla nas wszystkich i dbamy o to, aby co roku je utrwalać, pielęgnować tym bardziej, że zgodnie z tegorocznym Planem Pracy przyświeca nam idea : Tradycja to źródło naszej siły (…). Tego dnia utrwalaliśmy i omawialiśmy tradycyjne zawody, były również zajęcia plastyczne i praca na kartach pracy. Odnajdywaliśmy i omawialiśmy też przeróżne symbole narodowe. O tradycji pamiętamy od zawsze i z pewnością będziemy ją pielęgnować.

Przygotowania do Dnia Dziecka - występ artystyczny tuż tuż…

Jak co roku pamiętamy o naszych milusińskich i z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka bardzo skrupulatnie przygotowujemy się do inscenizacji przedstawienia dla podopiecznych lokalnych placówek edukacyjnych. W tym roku zaskoczymy naszych milusińskich przedstawieniem z cyklu "Akademia Pana Kleksa" przedstawimy, zaśpiewamy i wyrecytujemy znane i lubiane utwory Jana Brzechwy, które w tym roku powróciły na duży ekran. Dlatego też w maju Uczestnicy przygotowują rekwizyty, ćwiczą swe role oraz szlifują choreografię. Codziennie w Promyku odbywają się próby, bo występy tuż tuż…nie możemy się doczekać.


Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego - "Zdrowie to największy skarb"

Jak co roku - 18 maja przypada Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego. Jako, że doceniamy pracę naszych medyków, bardzo często korzystamy z usług gabinetu lekarza rodzinnego, to chcielibyśmy podkreślić i podziękować lekarzom za troskę, pomoc, trud i zaangażowanie. Tego dnia w "Promyku" przeprowadziliśmy pogadankę na temat tego wyjątkowego święta ale też porozmawialiśmy, dlaczego i z jakich powodów tak naprawdę korzystamy z usług lekarzy rodzinnych, jaką pomoc możemy u nich uzyskać. Poruszyliśmy też bardzo ważne tematy profilaktyki zdrowotnej i farmakoterapii. W ramach zajęć plastycznych Uczestnicy przygotowali ozdobną ramkę decoupage z życzeniami i podziękowaniami, którą przekazano do Gabinetu Lekarza Rodzinnego PaKK-Med. Życzenia brzmiały tak:

Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego to piękne święto, dlatego… pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, wytrwałości i z pracy zadowolenia, uśmiechu na co dzień i wszelkiej pomyślności, satysfakcji z wykonywanej misji, a od pacjentów wdzięczności. Dziękujemy za wiedzę, profesjonalizm i poświęcenie, za trud wykonywania codziennej misji i doświadczenie, Dziękujemy za życzliwość i wsparcie oraz zaangażowanie, za chęć niesienia pomocy gdy taka potrzeba nastanie, za profesjonalną opiekę tak ważną w trudnym czasie, za pomoc w powrocie do zdrowia, bo któż na tym lepiej zna się.


Międzynarodowy Dzień Rodzin w ŚDS "Promyk"- Piknik w Ząbrowie

24 maja 2024 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy ,,Promyk" obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Na uroczystość zaproszono najbliższych członków rodzin oraz opiekunów Uczestników. Dzień ten stał się okazją do podkreślenia ogromnej roli rodziny i polegał na wspólnym świętowaniu, tym razem na łonie natury, goszcząc u Państwa Żybura w Stajni Ząbrowo. Z tej okazji grupa kulinarna pod okiem opiekuna - Pana Rolanda Walkowiak przygotowała słodki poczęstunek, z kolei grupa pracująca w pracowni plastycznej przygotowała piękne zaproszenia oraz makramowe upominki dla członków rodzin. Podczas pobytu Uczestnicy wzięli udział w zajęciach z zakresu zooterapii. Główną atrakcją była jednak hipoterapia, z którą podopieczni zaprzyjaźnili się rok temu. Miło spędziliśmy czas w towarzystwie gospodarzy, którzy zafundowali nam również inne ciekawe atrakcje, m.in. podchody, gry sportowe, dogoterapię oraz silwoterapię. Na miejscu zjedliśmy również gorący posiłek. Był pyszny żurek w chlebie, kiełbaska z ogniska oraz słodkie przekąski do kawy. Nie zapominajmy o miłych pogaduchach, cennych opowieściach gospodarzy oraz cudnej słonecznej pogodzie, która przyświecała nam tego dnia. Wizyta w gospodarstwie "Stajnia Ząbrowo" to świetny relaks i rekreacja, oraz miejsc na Piknik rodzinny. Po raz kolejny gorąco polecamy to miejsce! "Dzień Rodziny" minął w uroczej atmosferze. Nasze wspólne świętowanie po raz kolejny stworzyło okazję do spędzenia ze sobą przyjemnych, radosnych i niezapomnianych chwil. Dziękujemy serdecznie gościom za przybycie.


Piknik charytatywny "Dla Łukasza" - "Razem możemy więcej"

25 maja na terenie przy Zespole Szkół im. Mjra Sucharskiego w Gościnie odbył się Piknik charytatywny, podczas którego kwestowano dla Łukasza- mieszkańca naszej gminy, który zmaga się z bardzo niebezpieczną chorobą. Uczestnicy "Promyka" po raz kolejny pokazali wielkie serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Na aukcje przekazano fanty w postaci ozdobnych świec żelowych oraz makramowych ozdób. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wesprzeć kolejną piękną inicjatywę. Uczestnicy "Promyka" po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i swoimi talentami wsparli potrzebujących, okazując przy tym ogrom sympatii i wielkie serca.


Światowy Dzień Soku - przygotowujemy tradycyjne i zdrowe soki, cz. 1.

W maju obchodzony jest Światowy Dzień Soku. W "Promyku" postanowiliśmy zrealizować tę tematykę dwuetapowo. 29 maja Pan Roland Walkowiak poprowadził pogadankę, podczas której wspominaliśmy smaki dzieciństwa i receptury soków z dawnych lat, omówiliśmy również rodzaje i właściwości soków. Każdy z Uczestników opowiedział o swoim ulubionym soku, oraz przedstawił sposoby pozyskiwania smakowitych witaminowych trunków. Żeby uatrakcyjnić zajęcia rozmowę poprowadziliśmy na łonie na tury, na terenach Zielonej Skarpy, gdzie przyświecało nam wiosenne słoneczko i otaczała nas piękna zieleń. W czerwcu czeka nas kolejny etap tematu, tym razem będziemy tłoczyć, wyciskać i produkować rozmaite witaminowe soki w "Promyku". Już nie możemy się doczekać.