Ułatwienia dostępu

 • 19-LECIE

  Ostatnio świętowaliśmy 19-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie.

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

Międzynarodowy dzień szachów

27 lipca w ŚDS "Promyk" odbyły się zajęcia zgodne z tematyką z zakresu planu pracy: "Międzynarodowy dzień szachów - Zdrowie to największy skarb - ćwiczymy umysł, pamięć i koncentrację". Tego dnia w ośrodku zorganizowaliśmy turniej szachowy. Uczestnicy próbowali również swoich sił podczas innych gier i zabaw planszowych. Były warcaby, planszówki, układanki i gra w 5 sekund. Zajęcia pozwoliły Uczestnikom rozwijać umiejętności z zakresu logicznego myślenia, ćwiczenia pamięci ale też utrwalania sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu. Tego typu terapia ma na celu aktywizować, wzmacniać pamięć i koncentrację ale też uczy postępowania wg zasad fair play oraz odpowiedniej reakcji na porażkę. Podczas zajęć nie zabrakło emocji i świetnej zabawy.


Zajęcia ogrodnicze

Lipiec i sierpień to okres wzmożonej pracy z zakresu treningu ogrodniczego, dlatego też Uczestnicy dużą część zajęć i terapii poświęcają właśnie na prace w ogrodzie. Porządkujemy skarpę, pielimy ogródek i zbieramy plony, które zasialiśmy wiosną. Dzięki nim w okresie letnim przygotowujemy pyszne, zdrowe weki na okres jesienno - zimowy. Zbiory służą nam również jako świetny zdrowy dodatek do codziennych posiłków, śniadań, przekąsek i dań obiadowych. W okresie letnim w "Promyku" nie brakuje warzywnych sałatek, jajecznicy ze szczypiorkiem oraz mizerii czy warzywnych zup i bulionów. Jednym słowem zdrowo i kolorowo.


Treningi, treningi, nie zwalniamy tempa nawet latem

Latem, pomimo zwiększonej aktywności na tr. ogrodniczych i kulinarnych, nie zapominamy o innych zajęciach. Podczas pobytu w ośrodku Uczestnicy kształtują i utrwalają umiejętności w zakresie tr. funkcjonowania w codziennym życiu, tr, umiejętności interpersonalnych, tr, umiejętności spędzania wolnego czasu, terapii ruchowej, otrzymują pomoc w zakresie załatwiania spraw urzędowych - wsparcie przy wypełnianiu wniosków i druków. Wspieramy również naszych podopiecznych w zakresie dostępu do niezbędnych świadczeń zdrowotnych tj. rejestracja do lekarzy specjalistów, czy wsparcie w pozyskaniu recepty oraz kontynuacja farmakoterapii. Odbywają się również bardzo lubiane przez Państwa zajęcia z zakresu pracowni plastycznej (to. mi.in. rozwijanie umiejętności techniki przygotowywania ozdób makramowych oraz dekoracji z włóczki i muliny.


Celebrujemy urodziny naszych Uczestników

W kresie letnim w naszym Ośrodku odbył się kolejny jubileusze urodzin. W lipcu na zajęciach kulturalno-oświatowych świętowaliśmy 70. urodziny pana Ryszarda. Z tej okazji Uczestnicy podarowali Jubilatowi własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową. Tego dnia urodziny świętowaliśmy hucznie przy słodkim poczęstunku. Nie zabrakło również pater z owocami i lodów na ochłodę. O pyszny poczęstunek zadbał Pan Ryszard, chcąc w ten sposób odwdzięczyć się Uczestnikom za sympatię i towarzystwo. Hucznie odśpiewaliśmy sto lat, dla naszego 70-latka. Panie Ryszardzie z okazji tak wyjątkowego okrągłego Jubileuszu urodzin życzymy dużo zdrowia i wytrwałości!