Ułatwienia dostępu

 • 19-LECIE

  Ostatnio świętowaliśmy 19-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie.

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

Pracownie

Zajęcia w pracowni plastycznej mają na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej. Motywują do pogłębiania swoich zainteresowań, zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ponadto podczas treningów uczestnicy doskonalą sprawność manualną i koncentrację, a udział w zajęciach pozwala na poznanie wielu ciekawych technik pracy.

Zajęcia w pracowni kulinarnej odbywają się w formie dyżurów, podczas których uczestnicy nabywają umiejętności związane z funkcjonowaniem w życiu codziennym. W ramach treningów podopieczni poznają techniki obróbki kulinarnej, m.in. poprzez przygotowywanie posiłków o różnym stopniu trudności, a także nakrywają do stołu i obsługują sprzęty kuchenne.

Zajęcia w pracowni komputerowej mają na celu praktyczną naukę obsługi komputera i drukarki. Ponadto podczas treningów uczestnicy poznają środowisko Internetu, nabywają umiejętność obsługi przeglądarek oraz serwisów internetowych, uczą się pracować w edytorach tekstu i grafiki.