• NASZA HISTORIA

    Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

    ... czytaj dalej
  • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

    Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

    ... czytaj dalej

Od kilkunastu tygodni wszyscy wspólnie walczymy z niesympatycznym wrogiem, który próbuje sparaliżować naszą codzienność, plany i nadzieje. Jest nim KORONAWIRUS. Wpadliśmy w jego sidła, ale ze wszystkich sił próbujemy się z nich wydostać. Okrutny przeciwnik o tajemniczej, ale już doskonale znanej nam wszystkim nazwie COVID-19 pokrzyżował też szyki w naszym ośrodku wsparcia, jakim jest ŚDS "Promyk" w Gościnie.

 

Aby bezpiecznie przetrwać czas pandemii koronawirusa panujący na całym świecie, dbając o bezpieczeństwo i przede wszystkim zdrowie naszych uczestników - podopiecznych ŚDS "Promyk" w Gościnie, zajęcia zostały zawieszone. Tym samym zostaliśmy zobligowani do zawieszenia naszych planów. Realizacja założonych celów z zakresu Planu Pracy na 2020 r.  została mocno zaburzona, mimo to nie poddajemy się i wierzymy, że uda nam się zrealizować jeszcze bardzo bardzo wiele a nasi podopieczni po powrocie będą mogli z wielkim zaangażowaniem uczestniczyć w poszczególnych formach terapii.

Pracownicy "Promyka" przez cały czas oferują wsparcie podopiecznym, świadcząc usługi w takiej formie, która pozwoli na bezpieczną i efektywną współpracę oraz oparcie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Systematycznie kontaktujemy się z uczestnikami oraz ich rodzinami, opiekunami. Wychodzimy na przeciw potrzebom, wykorzystując do tego wszystkie możliwe narzędzia, jakimi dysponujemy. Zapewniamy poradnictwo psychologiczne, socjalne i terapeutyczne.

Prace w ośrodku trwają zawzięcie. Dołożyliśmy wszelkich starań aby po powrocie uczestników ośrodek spełniał wszelkie wymogi oraz standardy sanitarne, pokusiliśmy się nawet o przemeblowanie i reorganizację sal, ale to już niespodzianka dla naszych podopiecznych:)

Pomimo, iż uczestnicy "Promyka" nie mogą być z nami od dłuższego czasu, pamiętamy, że  okres wiosenny to czas, w którym prace w ogrodzie nabierają tempa. Dlatego też z nieocenioną pomocą pracownika gospodarczego - Pana Kazimierza, systematycznie dbamy o nasz wspólny ogródek. Warzywa z pewnością już niebawem będą konsumowane w postaci pysznych, zdrowych sałatek. Trening ogrodniczy i kulinarny przed nami.

Pielęgnujemy tereny zielone aby mogły służyć podczas zajęć rekreacyjnych i relaksacyjnych, tak jak to było dotychczas. 

Zespół pracowników ŚDS "Promyk" dokłada wszelkich starań reorganizując plany pracy pracowni: plastycznej, komputerowej i kulinarnej, tak aby po powrocie podopiecznych móc kontynuować terapię i organizować oparcie dla uczestników.

Kadra systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, wzbogaca wiedzę i  umiejętności biorąc udział w szkoleniach i wideokonferencjach z udziałem specjalistów, aby móc jeszcze efektywniej prowadzić terapię z uczestnikami po powrocie na zajęcia.

Doposażamy nasze pracownie, dostosowujemy do obecnych warunków epidemiologicznych dlatego też szyjemy maseczki oraz produkujemy przyłbice ochronne dla naszych podopiecznych. To z pewnością nowe formy terapii w ŚDS "Promyk" i pewnie jeszcze kilka miesięcy temu przez myśl by nam nie przeszło, że będziemy tworzyć takie "cuda". Nie ma sytuacji, w której zespół "Promyka" nie mógłby sobie poradzić. Wszystko po to, aby w ośrodku było bezpiecznie oraz aby uczestnicy mieli zapewnioną odpowiednią ochronę w nowej koronawirusowej rzeczywistości.

Sporo też zmian na stronie internetowej "Promyka":, została odświeżona i jest poddawana systematycznej aktualizacji. Utworzono nowe foldery, zakładki, zdjęcia, opisy. Zapraszamy abyście zaglądali do nas przez wirtualne okno!

Systematycznie współpracujemy z: Urzędem Miejskim w Gościnie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Klubem Seniora, Zespołem Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, poradniami specjalistycznymi, gabinetami lekarza rodzinnego.

Jesteśmy w stałym kontakcie z kadrą i uczestnikami z zaprzyjaźnionych ośrodków wparcia. Pamiętamy, że są naszymi przyjaciółmi, wspieramy się wzajemnie, wymieniamy pomysły i odliczamy dni do powrotu naszych podopiecznych.

Będzie dobrze!
Kierownik ŚDS "Promyk" w Gościnie
Anna Salawa

DRODZY UCZESTNICY "PROMYKA"!
DLA NAS WSZYSTKICH NADSZEDŁ TERAZ TRUDNY CZAS,
WSZYSCY O TYM DOSKONALE WIECIE
PANUJE EPIDEMIA KORONAWIRUSA W POLSCE I NA ŚWIECIE
NIKT TEGO NIE PRZEWIDZIAŁ
NIKT NIE WIEDZIAŁ, ŻE ŚWIAT STANIE DO GÓRY NOGAMI
DLATEGO
ZOSTAŃ W DOMU! SOLIDARNIE Z POLAKAMI
W NASZYM "PROMYKU" POWSTAJĄ PIĘKNE PLANY
WSPÓLNE SPOTKANIA, ZAJĘCIA, WYCIECZKI, GRILE
ALE PANUJE EPIDEMIA, MUSIMY BYĆ CIERPLIWI... I TYLE

ZOSTAŃ W DOMU!
PIĘKNYCH SPOTKAŃ JESZCZE WIELE PRZED NAMI
CAŁY CZAS NAD NIMI PRACUJEMY, BY WYRUSZYĆ WSPÓLNIE Z WAMI
W PIĘKNĄ PRZYGODĘ I PODRÓŻ NASZYCH ZADAŃ I CELÓW NA ROK CAŁY
WIEMY, ŻE BĘDZIE OBFITOWAŁ W PIĘKNE WSPOMNIENIA I BĘDZIE WSPANIAŁY
ZAJĘCIA W NASZYM "PROMYKU" SĄ ZAWIESZONE
ALE TO WSZYSTKO DLA BEZPIECZEŃSTWA WASZEGO
WIERZYMY, ŻE JUŻ NIEBAWEM NASTĄPI KRES TEGO

ZOSTAŃ W DOMU!
O ILE TO MOŻLIWE
KRÓTKI KOMUNIKAT- HASŁO JAKŻE PRZWDZIWE
WYSTARCZY TYLKO DO NIEGO SIĘ DOSTOSOWAĆ
OCHRONISZ SIEBIE I BLISKICH - NIE BĘDZIESZ ŻAŁOWAĆ
DROGI UCZESTNIKU!
PRZECIEŻ JEST SPOSÓB NA KORONAWIRUSA- OKROPNEGO GADA
DBAJ O HIGIENE, NIE BIEGAJ DO SĄSIADA
CZAS SPĘDZAJ W DOMU, Z RODZINĄ
PRZECZEKAJ, PRZEMYŚL, CZASY EPIDEMII MINĄ
ODDAJ SIĘ PASJI, PIELĘGNUJ SWE TALENTY, BO WIEMY, ŻE MASZ ICH WIELE
MY CHĘTNIE DOWIEMY SIĘ COŚ O TWOIM ARCYDZILE
CZEKAMY NA WAS I JESTEŚMY DLA WAS WSPARCIEM DOBRZE O TYM WIECIE
JESZCZE BĘDZIE PIĘKNIE, JESZCZE BĘDZIE DOBRZE - W POLSCE I NA ŚWIECIE!!!
CZEKAMY NA WAS, TĘSKNIMY,
A WY - ZBIERAJCIE SIŁY, UŚMIECHEM WITAJCIE KAŻDY PORANEK
A PO POWROCIE CZEKA NA WAS MNÓSTWO NIESPODZIANEK
DRODZY UCZESTNICY DBAJCIE O SIEBIE,
NIE RYZYKUJCIE, BO NA CO TO KOMU?
ZESPÓŁ ŚDS "PROMYK" RADZI -
ZOSTAŃ W DOMU!

Kadra ŚDS "Promyk" w Gościnie