• JUBILEUSZ

  W tym roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" obchodzili jubileusz 17-lecia powstania Domu. Z tej okazji w "Promyku" odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem "Zostań aktorem życia".

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

W ŚDS "Promyk" prowadzimy szereg ciekawych zajęć o różnej tematyce. Prowadzimy zajęcia z zakresu aktywizacji zawodowej, treningów komputerowych, kontynuujemy pracę w ramach zajęć plastycznych, rozmawiamy dużo na temat higieny, nie zapominamy też o zajęciach kulturalno-oświatowych, które wiele wnoszą do naszej codzienności.

 

Systematycznie współpracujemy z Psychologiem P. Remigiuszem Paprockim, który w ramach zajęć grupowych z zakresu psychoedukacji pomaga naszym uczestnikom odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, prowadzi też terapię indywidualną z podopiecznymi.

Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczestników cieszą się zajęcia z muzykoterapii, podczas których w tym miesiącu śpiewaliśmy najpopularniejsze piosenki harcerskie. Zajęcia z zakresu muzykoterapii zapowiadają się jeszcze ciekawiej, a to za sprawą jednego z mieszkańców gminy, który podarował nam organy. Ten wspaniały instrument z pewnością będzie przez nas wielokrotnie wykorzystywany, szczególnie podczas zajęć z muzykoterapii i teatroterapii.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Grzegorza Tunickiego z Wartkowa, który podarował ośrodkowi organy.

Zajęcia z aktywizacji zawodowej

Trening komputerowy - historia komputerów

Zajęcia z Psychologiem

Trening plastyczny - kolorowanie mandali

Trening plastyczny - tworzenie elementów do kartek okolicznościowych

Zajęcia kulturalno-oświatowe - projekcja filmów

Organy podarowane przez sponsora